Tag Arşivleri: Ramazan ilahileri

Elvedâ Bizden Sana

Elvedâ bizden sana ey şehr-i rahmet elvedâ Sen gidersin ille bizi yaktı hasret elvedâ Nur ile zeyn oldu âlem, cümle mescidler temam Zikr u tesbih u teravih gitti hepsi elvedâ Hoş safâlar vermiş idi bize vaslın şerbeti Çünkü gittin firkat ettin âh u hasret elvedâ Açılır cennet kapısı örtülür nar-ı cahîm Ey mübarek sabr-ı âli şehr-i gufran elvedâ.

Devamını oku »

Kur’ân Ayı

Ey Mübârek Kur’ân ayı, Saimlere gufran ayı, Mü’minlere ihsan ayı, Şehri Mübârek elvadâ! Gündüzlerin rahmet idi, Gecelerin nîmet idi, Âşıklara vuslât idi, Şehri Mübârek elvadâ! Hakkıyle kadrin bilmedik Pek çok kusurlar eyledik Nâdim olup tevbe dedik Şehri Mübârek elvadâ! Biz Ümmet-i Muhammed’iz Lütf-u Nebîyi bekleriz, Hakdan saadet dileriz, Şehri Mübârek elvadâ!

Devamını oku »

Şehr-i Ramazan Merhaba

Müştak olup özlediğim Şehr-i Ramazan merhabâ Bakıp yolun gözlediğim Şehr-i Ramazan merhabâ Safâ geldin izzet ile Dahi azîm ni’met ile Mü’minlere rahmet ile Şehr-i Ramazan merhabâ Mü’minlerin bayramıdır On bir ayın sultânıdır Hakk’ın bize fermânıdır Şehr-i Ramazan merhabâ On bir aylık yoldan gelir Bir ay bize mihmân olur Müzniblere gürfân olur Şehr-i Ramazan merhabâ Derviş Yunus sever özden Kanlı yaşı …

Devamını oku »

Onbir Ayın Sultanı

Onbir ayın sultanı Geldi mübarek Ramazan Nur eyledi güzel Ramazan. Şimdi güzel Ramazan. Rahmet denizi taştı Aleme Rahmet saçtı Deryayı Hikmet taştı Geldi mübarek Ramazan Bitmez bereket ile Tükenmez nimet ile Elinde çiçek ile Geldi mübarek Ramazan. Ramazan ayındayız Mescid’te duâdayız Gönülde arzudayız Geldi mübarek Ramazan.

Devamını oku »

Şevk İle Geldi Ramazan

Aşk ile döndü devran Şevk ile geldi mübarek Ramazan Tecelli eyleyip Rahman Şevk ile geldi mübarek Ramazan Mü’mine devlet budur Âşıka vuslat budur Sadıka rif’at budur Şevk ile geldi mübarek Ramazan Gündüz oruç nimeti Gece terâvih taati Ne yücedir rif’ati Şevk ile geldi mübarek Ramazan.

Devamını oku »